úterý 11. března 2014

Jak se nechat originálně vyhodit díky Facebooku?

Posledním hitem zaměstnavatelů je sledování svých zaměstnanců v prostředí sociálních sítí. Ale jak to dopadne, když si někdo stěžuje na práci, a on si to zrovna přečte jeho zaměstnavatel? V devadesáti procentech si ten člověk může být jistý, že je nezaměstnaný… A asi bude litovat, že klikl na „Přidat příspěvek“.

Práce a sociální sítě v devadesáti procentech nejdou dohromady. Myslím to tak, že když řeknete šéfovi, že dnes doslova umíráte a následně během dne dáte na svůj Facebookový profil sto fotek, jak si užíváte skvělý den, tak to rozhodně není moc dobré. Když si to přečte váš šéf má na výběr ze tří možností - 1. přehlídnout to a pročítat dále haldu nových zpráv, 2. seřvat vás, což je celkem pravděpodobné a za 3. ta nejhorší varianta – výpověď, kterou asi nikdo z nás nikdy nevidí rád. A co vy? Věřím, že litujete, že jste vůbec klikli na tlačítko „Přidat příspěvek“. nyní bych vás chtěl seznámit s „top“ deseti nešťastníky, kterým se toto „chlubení na Facebooku“ vážně nepovedlo, a jak dopadli? To si můžete domyslet sami… jak jinak než výpovědí.

1. Není na klasiku

Asi každý známe ten starý příběh, kdy slečna „z nudy“ napíše na status, jak nemá v lásce svoji práci, a že její šéf je doslova úchyl. Šéf si to přečte a odpoví sarkastickou odpovědí (společně s výpovědí). A k tomu mile přidá, že je gay, a že o ni tedy v žádném případě zájem nemá…
1

2. Ulívání z práce je vážně zlé!!!

Další známý příběh, kdy se zaměstnankyně nějaké firmy chlubí na Facebooku tím, že dneska nešla do práce, jenom kvůli tomu, že se jí tam nechtělo. A její šéf z toho moc nadšený také nebyl… Bohužel Elisabeth, už nebudeš pracovat, tam kde si pracovala.
2

3. Oplzlý středoškolský učitel

Dalším vtipným případem vyhazovu ze své práce je tento středoškolský učitel, který do své Facebookové sbírky přátel přidával své nezletilé studenty. Abychom byli konkrétnější, spíše studentky. Těm následně v oplzlém duchu komentoval jejich fotografie. Školní rada po té rozhodla, že toho to učitele dále zaměstnávat nechtějí, a jak to dopadlo, našel si novou práci? Nikdo neví…
3

4. Doplatil na registraci na Facebooku… a na sledování studentek v šatně kamerou


Další nešťastník je opět z řad učitelského sboru, který si za to až tak moc nemusí. Svůj vyhazov dostal po té, co se zaregistroval na Facebook – hned potom co prostřednictvím školního kamerového systému sledoval studentsky v šatnách
4

5. Apple Genius

Pro zaměstnance App Store se evidentně nehodí komentář tohoto typu. Asi se nemusím ptát jak to s ním dopadlo. A to jim říkají Apple Genius.
Screenshot_2

6. Vzájemná „láska“ se šéfem

Nemyslím láska v tom pravém slova smyslu. Vezmeme si příklad, kdy člověka nebaví práce a k tomu ještěukrutně nesnáší svého šéfa. Jako správný uživatel Facebooku o tom musí informovat celý širý svět. A kdo si tento příspěvek nepřečte? No přece šéf, který ji ukončí trápení a dá ji pro jistotu výpověď…
6

7. Hledání práce není vhodné na Facebooku

Dalším vtipným vyhazovem je, když se zaměstnaný člověk poptává na sociální síti po nějaké práci. A následně ho čeká dlouhý text od svého zaměstnavatele, který není zrovna moc přívětivý…
7

8. Vstávání v šest hodin


Taky nepochopím, kdo může otevírat už v 6 hodin ráno??? Asi ten, kdo ti dává výplatu, milá Mandy.
8

9. Pohled za výpověď

Ano, občas se může stát, že jenom kritikou šéfova ostrého pohledu můžete být nezaměstnaní.
9

10. Fast-food a „hodný zaměstnanec“

Poslední a asi nejhorší výpovědí, kdy si za to doopravdy lidé na fotkách mohou, jsou olizovači jídel v našich oblíbených fast-foodech. Hodlám říct, že ty už jen tak někam nevezmou…
101102

Žádné komentáře: